Урок предмета
«Я у світі» в 3 класі
на тему:
«Людські
чесноти»
Тема: Людські чесноти
Мета: формувати
поняття про людські чесноти як гарні риси характеру, які можна розвивати,
вдосконалювати вміння аналізувати свою поведінку, розвивати мовлення учнів,
мислення, виховувати прагнення робити добрі справи.
Обладнання: підручник
«Я у світі» (автор О.В.Тагліна,
Г.Ж.Іванова), робочий зошит, картки для експрес-контролю, картки з частинами
прислів’їв, дерево Добра і Зла, ММ-презентація, проектор,
ноутбук.
Хід уроку:
І. Організаційна частина. Привітання. (Слайд)
Закінчилась
перерва,
Продзвенів
чаклун-дзвінок.
А тепер
усі швиденько
Налаштуймось
на урок.
Дзвоник пролунав,
він урок почав.
А іще до нас сонце
завітало в клас.
Щоб навчились ми лиш
добро творить,
З щирим серденьком у
цьому світі жить.
Гра
«Шифрувальники» (Слайд):
-
Щоб урок
пройшов не марно ми будемо:
У – уважними
Р – роботящими
О – організованими
К – кмітливими
- Щоб урок
пройшов цікаво, всі беремося до справи.
- Отож,
беремо гарний настрій, посміхаємось один одному, мені, гостям і до справи.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Перевірка
домашнього завдання:
-
Повідомлення «Історія нашої школи»
-
Повідомлення «Наша школа сьогодні»
-
Повідомлення «Відомі люди школи»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.
Поділись
своїми думками. (Слайд)
- Прочитайте
слова й доберіть до них антоніми.
- Що
називають цими словами? (Риси характеру)
- В нас на
дошці незвичайне дерево Добра і Зла. Я буду називати рису характеру, а ви
розміщуйте на ньому світле яблуко, якщо це позитивна риса характеру, і темне
яблуко, якщо це негативна риса характеру.
- Яка
частина яблука вам більше подобається?
- Які риси
характеру там написані?
2.
Робота в
парі – робота з підручником (с.
57)
- Доберіть
до кожного малюнка прислів’я.
Оцініть вчинки дітей.
- Які риси
характеру вам подобаються?
ІV. Повідомлення теми й мети уроку.
1.
Вправа
«Магічний квадрат» (Слайд)
-
Позитивні риси характеру ще мають іншу назву. Прочитайте букви в «магічному
квадраті» і складіть з них слово. (Чесноти)
2. Проблемне запитання:
- Як ви
можете пояснити значення слова чесноти?
-
Звернемось до словничка. (Слайд)
(Чеснота –
це позитивна моральна риса в характері людини; доброчесність).
3.Зафіксуємо наше запитання: (Слайд)
- Які риси
характеру належать до людських чеснот?
4. Читання теми і мети уроку з підручника.
5. Завдання з незвичайним деревом:
- То які
риси характеру ми віднесемо до людських чеснот?
V. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.
1. Робота
з підручником (с.58-59)
- Ознайомимось
з думками інших людей. (Слайд)
(Читання статті учнями ланцюжком: вчитель, учні. Останній
абзац читають мовчки)
2. Бесіда:
- Що
називають чеснотами?
- В чому
розкривається характер людини?
-
Прочитайте про золоте правило спілкування.
- Які риси
український народ вважає чеснотами?
-
Прочитайте, що таке вади.
- Чи може
бути, що в людини є тільки вади або чесноти?
3. Робота
в парі.
-
Обговоріть зміст малюнків.
- Про які
чесноти вони свідчать?
4.
Фізкультхвилинка – гра «Капітошка»
(Слайди)
VI. Закріплення й осмислення навчального матеріалу.
1.Вправа
«Зелена ручка» (Слайд)
Виконання
завдання у робочому зошиті самостійно.(с.24, вправа 1)
Перевірка
фронтально – «Так чи ні».
2.Робота з підручником (с.59 – 60)
а)Робота в
групі.
Читання
оповідання «Чому Вовчик улітку не нудьгував?» (Слайд)
-
Оцініть
вчинки Вовчика. Про які чесноти і вади вони свідчать?
б)Робота в
групі.
- Діти, а
балакучість – це чеснота чи вада?
- Читання
притчі геніального італійського вченого й митця Леонардо да Вінчі «Зуби і язик»
вчителем.
- Тести
для розуміння прочитаного: (Слайд)
1) На яку хворобу страждав хлопчик?
а) боліли зуби;
б) був
балакучий;
в)
боліла голова.
2) Зуби бурчали на:
а)
язика;
б)
хлопчика;
в)
себе.
3) Що
сталося після того, як язик сказав брехню?
а)
заболіли зуби;
б)
рот засміявся;
в) зуби
прикусили язика-брехунця.
- Оцініть
вчинки хлопчика. Про які вади вони свідчать?
3.
Релаксаційна пауза. (Слайд)
VII. Узагальнення й систематизація знань.
1. Робота
над прислів’ями
в групі. (Слайд)
- Зібрати
з поданих частин прислів’я, при
цьому стати на відповідне місце з певною карткою, щоб утворилося прислів’я.
Добрі
справи………………………прикрашають людину.
Все добре
переймай,……………..а зла уникай.
- Чого
вчать прислів’я?
2. Гра
«Незавершене речення» (Слайд)
- Юрко ділиться із друзями цукерками, бо він….
- Тетянка не дозволила Яринці розглянути свою книжку, бо
вона……..
- Данилко ніколи не вихваляється своїми досягненнями, бо
він…….
3. Складання
вірша про те, яким треба бути в житті.
(Слайди)
- А зараз
давайте ми разом, діти, складемо вірш про те, яким треба бути в житті, бо ж всі
ми з вами прийшли у цей світ для добра.
Щедро ллє проміння сонце
У твоє й моє ………..(віконце).
Щоб в теплі ми виростали
Й світло людям…….(дарували).
Й
де б ми в світі не були,
Щоб завжди любов ……..(несли).
Щастя, радість і тепло,
Щоб чудово всім………( було).
В
світ прийшли ми: я і ти –
Для
любові й …….(доброти).
Будь привітним і прихильним,
Добрим, лагідним і………..(сильним).
Вчися
правдою прожити,
Теплим
словом вмій………(зігріти).
Вчись завжди допомагати
І людині………(співчувати).
І
старайся так прожити,
Щоб,як сонечко,………(світити).
І в душі завжди неси
Теплий промінь……(доброти)!
VIII. Підсумок уроку.
- На яке
запитання ми сьогодні шукали відповідь?
- Що таке
чесноти?
- Які риси
характеру відносяться до чеснот?
-
Прочитайте висновок уроку в підручнику. Чи погоджуєтесь ви з таким висновком?
Підсумуймо! – Вірш вчителя: (Слайд)
Якщо хочеш, друже,щоб тебе любили,
Чемним і привітним, добрим, чесним будь!
Не роби другому, що тобі не миле!
Правило це мудре, друже, не забудь!
- Перегляд кліпа про добро. (Кліп)
- Чи
віднесемо до чеснот милосердя? (Слайд)
- Вручення
дітям і гостям ангелочків.
- Дякую, діти, за хорошу роботу на уроці.
Немає коментарів:
Дописати коментар